Prohlídkové okruhy zámku a hradu Frýdlant
15470
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15470,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Prohlídkové okruhy

Prohlídkové okruhy

1. Základní prohlídková trasa

Na prohlídkovou trasu si vyhraďte 90 – 120 minut. Během prvního okruhu se blíže seznámíte s hradním nádvořím se sgrafitovou výzdobou a nebudou chybět ani zajímavé hradní interiéry: místnosti věnované Albrechtovi z Valdštějna, uniformy užívané zámeckým služebnictvem, kancelář vrchnosti, rytířský sál s portréty členů hraběcích rodin Gallasů a Clam-Gallasů, sbírka zbraní. Dále se zastavíte v zámecké kapli sv. Anny a v zámeckých interiérech s koupelnou, pokoji pro hosty, dětským pokojem, jídelnou, kuchyní, přípravnou jídla, pokoje hraběnky a hraběte a reprezentačními místnostmi.

2. Prohlídková trasa zbrojnice

Doba druhé prohlídkové trasy činí přibližně 60 minut. Hlavním cílem prohlídky je zbrojnice, kde můžete obdivovat různé druhy zbraní od poloviny 12. století až do období první světové války. V expozicích naleznete chladné, palné, lovecké i vojenské zbraně. Při jedné prohlídce může být ve skupině maximálně osm osob. Zbraně naleznete umístěné v původních vitrínách a na stojanech. Při prohlídce vám bude k dispozici průvodce.

3. Prohlídkový okruh zkrácený – hrad + expozice dýmek

Tento okruh je určený především pro objednané skupiny osob, kde bude minimálně 20 návštěvníků. Délka prohlídky je 60 minut.

4. Prohlídkový okruh zkrácený – renesanční zámek s kaplí + kastelánské křídlo

I tento prohlídkový okruh je určen pro objednané skupiny osob, kde bude minimálně 20 návštěvníků. Délka prohlídky je 60 minut.

5. Dětská prohlídka

Tato prohlídka pro děti obsahuje 6 hradních komnat a dvě speciální vyzdobené komnaty určené přímo pro Dětskou prohlídku. Děti se dozví poutavé  zajímavosti o tom, jak si děti dříve na hradech hrály, jak se hrady vytápěly, jak vypadala taková hostina a budou si moci i sednou do trůnu. Délka této prohlídky je 40 minut.